VPS Sunucu Nedir?

Fiziksel sunucuyu bir çok sanal sunucuya bölen ve CPU, RAM gibi kaynakları ortak kullanılabilen sunuculardır.


VPS Sunucunun Faydaları Nelerdir?

Performans:Klasik web hostinglerde, sunucudaki bir web sitesi büyük miktarda sunucu kaynaklarını tüketebilir. Bu yüzden siteniz yavaşlayabilir, ya da tamam kapanmasına neden olabilir. Vps sunucularında bu engellenmiştir. Çünkü her vps sunucusu ayrı bir sunucu gibi çalışır. Diğer sunuculardan etkilenmez.

Ölçeklenebilirlik: Sanal özel sunucular büyümeye uyumludur, klasik web hostingler de büyümek zordur.

Kontrol: Klasik web hosting sunucuları son kullanıcılara sadece web hosting işlemlerleri yapabildiği bir kontrol seviyesi sunmaktadır. Bir vps sunucu ile her şeyi sorumluluğu, sunucu sahiplerine verilmiştir: * Root erişim. * Yazılım yüklemek veya kaldırmak * Konfigürasyon dosyaları üzerinde tam kontrol.

Bağımsızlık: Paylaşılan web hosting hesaplarıyla IP adresi veya dosya erişimi eklemek için servis sağlayıcı üzerine gitmek gerekir. Vps ile bunları yapmanıza gerek yoktur. Her VPS sunucu ile sanal bir bölümü, gerçek bir sunucu gibi sistem yöneticisi tarafından kontrol edilebilir anlamına gelir ve gerektiğinde IP adresleri eklemek veya sunucu yeniden başlatabilirsiniz.

Maliyet: Maliyet söz konusu olduğunda, Vps sunucular, büyük paylaşım yapan hosting hesaplarıyla aynı ücrettir ve dedicated sunucudan biraz daha pahalıdır.

Güvenlik:Vps bütün kontrol sizdedir, artık sunucu üzerinde başka bir kullanıcı, ya da müşterinin ne yapacağından endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü sunucu size ait ve dosya erişimini sadece siz yapabilirsiniz.

Vps sunucular, paylaşılan web hosting ve dedicated sunucular arasında mükemmel bir geçiştir. Kendiniz gerçek bir sunucu yönetme fikrine hazır iseniz, birçok web hosting firması tam olarak yönetilen Vps sunucu hizmeti sunmaktadır.


Sanal Sunucu Özellikleri:

Güç Yönetimi

Ücretsiz Monitör Hizmeti

100% Uptime Garantisi

Ücretsiz Kurulum ve 4 Saatte Teslimat

Ana Makina CPU Ram Disk Trafik Port Fiyat Kurulum Sipariş
Dell R710 4 x 3.2 ghz 2 GB 4 x SSD/HDD 10 TB 1 Gbps 49.90 TL /ay 4 saat Sipariş Ver
Dell R710 8 x 3.4 ghz 4 GB 4 x SSD/HDD 10 TB 1 Gbps 79.90 TL /ay 4 saat Sipariş Ver
Dell R710 8 x 3.6 ghz 8 GB 4 x SSD/HDD 10 TB 1 Gbps 99.90 TL /ay 4 saat Sipariş Ver
Dell R710 8 x 3.3 ghz 16 GB 4 x SSD/HDD 10 TB 1 Gbps 109.90 TL /ay 4 saat Sipariş Ver